Moje krakowskie inspiracje czyli Forum Cracoviense albo co ma Felek do Matejki

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 15 lutego 2023, 16:00

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na wykład profesora Adama Wsiołkowskiego, który opowie o swojej twórczości. W 2022 roku Muzeum Narodowe w Krakowie przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Krakowie zakupiło pracę artysty Felek i ja.

Prowadzenie: Adam Wsiołkowski – polski artysta malarz. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. W latach 2008-2012 był rektorem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest autorem cyklów malarskich: Matnia (od 1972), Zjawisko (od 1974), Miasto nieznane (od 1979), Autoportret (od 1979), Obecność (od 1984), Felek i ja (od 2003). W 1973 opracował projekt kolorystyki zewnętrznej elektrowni Dolna Odra pod Szczecinem[1]. Jego prace znajdują się w wielu muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Miał 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w twórczości artystycznej i działalności organizacyjnej”.

Wykład odbędzie się w Gmachu Głównym, w Sali u Samurajów, udział w wydarzeniu jest bezpłatny, rezerwacja nie jest wymagana.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<