Sztuka opowieści: Zapiski wariatki Aleksandry Młynarczyk-Gemzy

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 11 lutego 2023, 18:00

MOCAK oraz Katedra Krytyki Współczesnej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do rozmowy o Zapiskach wariatki Aleksandry Młynarczyk-Gemzy.

To opowieść, w której wyraźnie (i z ironią) wybrzmiewają trudne prawdy. Można dzięki niej przemyśleć, jak naprawdę odnajduje się człowiek w późnokapitalistycznej rzeczywistości… i co jeśli ten konkretny człowiek akurat nie jest „normalny”? A jeżeli do tego jest kobietą albo – jeszcze gorzej – artystką? Niby dziennik, ale też diagnoza świata oraz jego normatywnych zasad. Zastanówmy się razem, na czym tak naprawdę polega to całe „wariactwo”!

Dyskusja odbędzie się w Bibliotece MOCAK-u. Tam od 9 lutego otwiera się wystawa prac autorki, która jest również artystką multimedialną, fotografką, performerką. Będzie to drugie wydarzenie w ramach nowej odsłony cyklu Sztuka opowieści. Dyskutujemy o książkach – rozmów o publikacjach, które w literacki sposób podejmują temat sztuki. Naszym celem jest swobodna dyskusja o współczesnej kulturze i zawiązanie społeczności czytelników. W 2023 roku za koncepcję oraz prowadzenie spotkań odpowiadają studenci i studentki krytyki literackiej UJ.

Spotkanie poprowadzą:
Dariusz Herka – absolwent Wydziału Filozoficznego i student krytyki literackiej na UJ. W zainteresowaniach badawczych skupia się na egzystencjalizmie, kafkologii i grozie. Zainteresowany wyobraźnią i surrealizmem w literaturze.
Kinga Stachura – studentka krytyki literackiej na UJ. Absolwentka sinologii Uniwersytetu Warszawskiego,  w zainteresowaniach badawczych szuka jakości łączących różne dyskursy kulturowe i literackie, podważając jednocześnie kategorie wszelkich normatywności.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece MOCAK-u. Udział bezpłatny dla uczestników, bilety zostały ufundowane przez darczyńców.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<