WinOpera

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 14 lutego 2023, 18:30

Opera Krakowska zaprasza na cykl spotkań WinOpera - muzycznych uczt w wytrawnym gronie.
WinOpera to uczta muzyczna ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków utworów

WinOpera to spotkania z wytrawnymi gośćmi i poznanie operowej „kuchni”
WinOpera to spotkanie w gronie przyjaciół na operową nutę
WinOpera to zwycięstwo opery!

Opera i wino zawsze szły ze sobą w parze, a kieliszki napełnione tym szlachetnym trunkiem często pojawiają się w teatrach. Czy to w libretcie, czy w artystycznej wizji realizatorów, czy też w dłoniach melomanów podawane w antraktach przestawień.
Przygotowując cykl spotkań w Operze Krakowskiej, organizatorzy chcą pokazać, jak często i w jak ciekawy sposób wino może pojawić się w świecie opery.

Podczas kolejnych wieczorów soliści krakowskiego teatru zaprezentują wybrane fragmenty z najpiękniejszych oper i operetek. O odmianach winogron, regionach, producentach oraz ich związkach z muzyką opowie Wojciech Giebuta – sommelier, dziennikarz winiarski i pilot wyjazdów winiarsko-operowych. Na każdym spotkaniu obecny będzie gość specjalny związany ze sceną Opery Krakowskiej, który przybliży publiczności sekrety funkcjonowania teatru operowego – od kulis i od kuchni.
Przekonamy się, co w Sewilli piła Carmen, jakie wino podawał na balu Don Giovanni i czym tak naprawdę był napój miłosny.

Podczas pierwszego – walentynkowego – spotkania zabrzmią najpiękniejsze miłosne arie i duety, a specjalista winiarski zdradzi, które wina najlepiej pasują do operetki i czy któreś z nich może być afrodyzjakiem...

Sopran – Paula Maciołek
Tenor – Jarosław Bielecki
Skrzypce – Paweł Wójtowicz
Fortepian – Kristina Kutni
Prowadzenie – Wojciech Giebuta

Scena na Antresoli

Wydarzenie tylko dla osób 18+. Organizatorzyu rekomendują przybycie transportem publicznym.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<