Paweł Taranczewski. Dopełnienie

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 1 lutego 2023, 18:00 - wtorek, 14 lutego 2023

Wystawa Pawła Taranczewskiego zorganizowana przez Galerię NAUTILUS w Galerii Pryzmat ZPAP to pierwsza od ponad od siedmiu lat prezentacja twórczości krakowskiego artysty, filozofa i wieloletniego pedagoga. Obejmuje obrazy i rysunki powstałe na przestrzeni ostatnich 20 lat. Twórczość artystyczna, podobnie jak wieloletnia działalność naukowa Profesora, jest ściśle związana z Krakowem. Jego dzieła ukazują zarówno architekturę Starego Miasta, wiekowy drzewostan krakowskich Plant i podkrakowskie pejzaże m.in. z okolic Tyńca. Dla części obrazów i rysunków jest to pierwsza publiczna prezentacja.

Wystawie towarzyszy bogato ilustrowany katalog zawierający reprodukcje wszystkich dzieł a także – w części tekstowej – obszerną notę biograficzną artysty oraz teksty krytyczne: Beaty Bigaj (malarki, graficzki, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie) i Agnieszki Mazoń (historyczki sztuki i kuratorki, specjalistki ds. Kolekcji w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<