Walentynkowe spotkanie poetyckie

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 13 lutego 2023, 18:00

Walentynkowe spotkanie poetyckie w Dworku Białoprądnickim odbędzie się z udziałem Andrzeja Krzysztofy Malesy i przyjaciół.

W spotkaniu wezmą udział autorki i autorzy: Bożena Bisztyga, Irena Dukalska, Maria Leżańska, Barbara Gramza, Agnieszka Smyrnow-Mączkowska, Justyna Sieradzka, Andrzej K. Malesa oraz Marcin Lorek (gość specjalny).
Oprawa muzyczna: Barbara Leśniak, Anna Stanisławska i Agnieszka Szewczyk
Prowadzenie: Beata Anna Symołon

Andrzej Krzysztof Malesa – pisze wiersze od dwunastego roku życia. Wychował się na poezji wielkich romantyków. Jako nastolatek był zafascynowany teatrem, a szczególnie sztukami Szekspira, które przeczytał prawie jednym tchem. Pod wpływem tej fascynacji zaczął pisać sztuki teatralne. Marzył o tym, aby zostać pisarzem. To dlatego wybrał polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, aby poprawić swój pisarski warsztat. Pisał opowiadania. Jedno z nich ukazało się w 1999 roku w Głosie Mławy, lokalnym dodatku Gazety Wyborczej. Nosiło tytuł Przerwana podróż i było historią linczu na niewinnym człowieku, oskarżonym o spowodowanie śmiertelnego wypadku na Mazurach. Część z tych opowiadań opublikował w 2006 roku w książce Tęcza w ciemności.
Gotową książkę Dziewczyna z plaży przekazał nauczycielowi plastyki. Obiecał, że pomoże ją wydać... W tym problem, że zgubił płytę z całym materiałem, łącznie z projektem okładki i słowem wstępnym... Tym sposobem nie został pisarzem tylko poetą, z dorobkiem sześciu tomików, a w przygotowaniu są trzy następne.
Od 2017 roku wydaje książki, aby ułatwić ludziom debiut, na który sam czekał 20 lat. Do dziś dorobek Wydawnictwa CZAS NA DEBIUT to blisko 50 tytułów, w tym 29 antologii.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<