Promocja książki Andrzeja Bonusiaka

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 2 lutego 2023, 17:00

Promocja książki Andrzeja Bonusiaka Mniejszość polska na Ukrainie w walce o demokratyczną, wolną i jednolitą ojczyznę otworzy również wernisaż wystawy pod tym samym tytułem. 

Mniejszość polska na Ukrainie w walce o demokratyczną, wolną i jednolitą ojczyznę to nazwa projektu, którego celem było przybliżenie działalności mniejszości polskiej w Ukrainie na rzecz jej ojczyzny. Chodziło w nim o przełamywanie istniejących stereotypów, o danie możliwości prezentowania potwierdzonych historycznie faktów udziału społeczności polskiej w tych działaniach, a z drugiej strony o stymulowanie środowiska polskiego do działań.

Rezultatem jego realizacji stała się wystawa przedstawiająca różne aspekty działalności środowiska, zaczynając od jej wkładu w demokratyzowanie życia państwowego, na budowaniu społeczeństwa obywatelskiego nad Dnieprem. Wystawa promuje działalność osób i organizacji, które były przykładem sprawnego funkcjonowania w warunkach skomplikowanych relacji polsko-ukraińskich.
Tym samym zagadnieniom poświęcona została dwujęzyczna, polsko-ukraińska książka autorstwa Andrzeja Bonusiaka, która szerzej omawiała właśnie poszczególne obszary działalności diaspory polskiej nad Dnieprem na rzecz swojego państwa.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<