Wieczór poetycki – Guzik / Szymborska

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 27 stycznia 2023, 18:00

Joanna Guzik jest laureatką Konkursu Rezydencji Poetyckich organizowanych przez Fundację Wisławy Szymborskiej i Fundację Jerzego Peterkiewicza, a rok Wisławy Szymborskiej przywitała w mieszkaniu Noblistki, gdzie odbywa rezydencję twórczą.

Dlaczego i w jaki sposób Szymborska inspiruje poetkę dowiemy się podczas rozmowy, którą poprowadzi Olga Sabała. Oprócz wierszy Joanny Guzik, na spotkaniu wybrzmią także utwory Wisławy Szymborskiej.

Joanna Guzik – poetka pochodząca z Łodzi. Autorka siedmiu tomików poezji: Miłość z wczorajszym oddechem (Wing, 2001), Mieszkamy na dnie oceanu (Biblioteka, 2002), Pół etatu ciszy (Biblioteka, 2007), Syntetyczne pole kwiatów (Papierowy Motyl, 2016), Ciało obce (Papierowy Motyl, 2019), Pociąg do Egostanu (Papierowy Motyl, 2020); Cztery koma zając (Papierowy Motyl, 2021). W tym roku ukaże się kolejny zbiór wierszy. Laureatka kilku konkursów poetyckich. Poetka upust swojej wyobraźni przekłada również na tekstylia, nawiązując do historii swojego miasta, czyli włókiennictwa. Nawiązuje do surrealizmu, bawi się słowem, nie bojąc się poruszać trudnych tematów.
W ramach rezydencji poetyckich organizowanych przez Fundację Wisławy Szymborskiej i Fundacje Jerzego Peterkiewicza dzieli się postami na temat życia i twórczości Wisławy Szymborskiej. 365 postów na rok Noblistki. Od Kórnika, po Kraków, Mszanę Dolną do Paryża.

Olga Sabała (ur. 1991) – absolwentka krytyki literackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Czytelniczka, rozmówczyni. Zawodowo związana z księgarnią Lokator. Interesuje się poezją współczesną.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<