Aleksandra Młynarczyk-Gemza. Zapiski wariatki

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 9 lutego 2023, 18:00 - piątek, 7 kwietnia 2023

MOCAK zaprasza na wystawę Aleksandry Młynarczyk-Gemzy – artystki multimedialnej, fotografki i performerki. Prace, które można zobaczyć w Bibliotece MOCAK-u, są ilustracjami do wybranych rozdziałów powieści Zapiski wariatki.

Debiutancka powieść artystki Zapiski wariatki (Znak, 2022) ukazuje doświadczenia odnoszące się do różnych aspektów życia: bycia kobietą, artystką, osobą ze zdiagnozowaną chorobą psychiczną. Ta bardzo prywatna i poruszająca historia to manifest wiary w sztukę, która pozwala dotknąć granic tożsamości i zbliżyć się do Innego, także tego w nas samych.

Wernisaż rozpocznie o godzinie 18.00 czytanie performatywne fragmentów książki przez artystkę w sali audiowizualnej MOCAK-u.

***
W sobotę, 11 lutego, o godzinie 18.00 MOCAK oraz Katedra Krytyki Współczesnej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do rozmowy o Zapiskach wariatki Aleksandry Młynarczyk-Gemzy w Biblotece MOCAK-u.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<