Premiera Psychologiczna: Mężczyzna imieniem Otto

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 30 stycznia 2023, 18:00

Kino Pod Baranami zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu Premiery Psychologiczne.

Na ekranie: druga - po nominowanej do Oscara szwedzkiej produkcji - ekranizacja bestsellerowej powieści Fredrika Backmana „Mężczyzna imieniem Ove”. W amerykańskiej wersji filmu - „Mężczyzna imieniem Otto” - w tytułową postać wcielił się Tom Hanks. Za reżyserię odpowiada Marc Forster, twórca m.in. „Marzyciela” oraz „Quantum of Solace”. Po seansie rozmowę o filmie poprowadzą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

Premiery Psychologiczne to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

O PROWADZĄCYCH:

Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

O FILMIE:

MĘŻCZYZNA IMIENIEM OTTO | A Man Called Otto
reż. Marc Forster, USA, Szwecja 2022, 122'
Historia zrzędliwego wdowca, który nie lubi ludzi, swoich sąsiadów ledwo toleruje. Pojawienie się w sąsiedztwie nowej rodziny sprawia, że Otto zaczyna zmieniać swoje podejście do otaczającego go świata.

Udostępnij

Więcej

  • 17,90 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<