Tango Sinfonietta

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 21 lutego 2023, 19:29

Ostatnie godziny karnawału orkiestra Sinfonietta Cracovia celebruje, wypełniając dźwiękami tanga jedno z najpiękniejszych krakowskich wnętrz: salę Siemiradzkiego w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Koncert Tango Sinfonietta finał karnawału to muzyczna podróż do Buenos Aires, stolicy jedynego w swoim rodzaju gatunku tańca i muzyki. W samym środku zimy przeniesiemy się do stolicy tanga, wsłuchując się w wybór najpiękniejszych melodii w aranżacji na klasyczne tangowe instrumentarium oraz orkiestrę smyczkową.

Program koncertu to walka dwóch żywiołów: tradycyjnych melodii sprzed stu lat (pierwsza część koncertu) oraz tango nuevo, stylu łączącego klasykę z nowymi nurtami, którego najznamienitszym przedstawicielem był Astor Piazzolla (druga część koncertu). W  partiach solowych wystąpią czołowy bandeonista w kraju Klaudiusz Baran oraz koncertmistrz Sinfonietty Cracovii Maciej Lulek, który dokonał opracowań tang z pierwszej części koncertu.

To była dzielnica pełna przemocy, gdyż istniał głód i nienawiść. Dorastałem oglądając to wszystko. Gangi walczyły ze sobą, kradzieże i zabójstwa każdego dnia. W każdym razie Ósma Ulica, Nowy Jork. Elia Kazan, Al Jolson, Gershwin, Sophie Tucker śpiewali w Orpheum, barze, który stał na rogu domu... To wszystko – więcej przemocy, więcej ekscytujących rzeczy niż w Nowym Jorku – jest w mojej muzyce, w moim życiu, w moim zachowaniu, w moich relacjach.

Astor Piazzolla

Catulo Castillo Organito de la tarde
Juan Rezzano Duelo Criollo
Udelino Toranzo Jueves
Francisco Canaro Nueve Puntos
Angel  Villoldo Cuidado con los 50
Augustin Bardi El Abrojo
Gerardo Matos Rodriguez La Cumparsita 
Ernesto de la Cruz El Ciruja
Luis Teisseire Bar exposition
Luis Martino Ella es asi
Anselmo Aieta Palomita blanca
***

Astor Piazzolla Five tango sensations, Cafe 1930, Adios Nonino

Klaudiusz Baran bandoneon
Maciej Lulek skrzypce
Sinfonietta Cracovia
Maciej Tomasiewicz dyrygent

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<