Chudy żołnierz

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

 • piątek, 3 lutego 2023, 20:00

Pierwsza polska inscenizacja jednego z ostatnich dramatów Levina.

Sussin, tytułowy Chudy żołnierz wraca po 5 latach z wojny. W domu zastaje swoje alter ego, Grubego żołnierza, który przywłaszczył sobie jego żonę, dziecko, tożsamość. Nierozpoznany przez bliskich i sąsiadów Chudy żołnierz zamieszkuje na podwórzu śledząc przez okno życie swojego sobowtóra z "tłustych lat", dyskutując i kłócąc się z nim. Wkrótce pojawia się kolejna, trzecia wersja głównego bohatera - Pełzający żołnierz - ranny i konający, on także uważa siebie za Sussina...

Trzy warianty osobowości głównego bohatera - Chudy, Gruby i Pełzający żołnierz podejmują próbę zrozumienia własnej tożsamości, która się rozpada, zadają pytanie co stanowi jej istotę, na czym polega niepowtarzalność człowieka.

Świat w którym dzieję się akcja, to świat niedostatku i zagrożenia, panuje głód, o jedzenie trzeba walczyć, a ludzkie relacje zostały zaburzone przez wszechobecną wojnę, która nigdy się nie kończy.

"Chudy Żołnierz", który swobodnie nawiązuje do antycznej komedii Plauta "Amfitrion", to jeden z ostatnich dramatów Levina, jak dotąd był wystawiany poza Izraelem raz, we Francji w 2013 roku przez Théâtre Simone Signoret teraz po raz pierwszy w Polsce na deskach teatru Scena Supernova.

 • Reżyseria i światło: Jakub Kowalik
 • Scenografia: Jakub Szachnowski, Jakub Kowalik
 • Muzyka: Magda Smoławska, Wojciech "Pinokio" Sochaczewski, na żywo zaśpiewają Edyta Zipolite, Masza Winiarska i Karo Gawlik
 • Oprawa graficzna, zdjęcia: Jakub Szachnowski
 • tłumaczenie: Ela Sidi
 • Kostiumy: Natalia Bunina
 • obsada:
  Chudy Żołnierz: Łukasz Leśniewicz
  Gruby Żołnierz: Krystian Gut
  Pełzający Żołnierz: Kirill Aleksandrov
  Kobieta: Kinga Maria Cybul
  Dziecko: Agata Hajdukiewicz
  Ślepy sąsiad, Niemy Sąsiad: Maksymilian Czarnecki
  Martwy dziadek: Krzysztof Drozdowski

 

Udostępnij

Więcej

 • Bilety: 50 zł normalny / 40 zł ulgowy
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<