Katarzyna Dziurkowska. To co jest

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 5 stycznia 2023, 18:00 - niedziela, 5 lutego 2023

Wystawę malarstwa Katarzyny Dziurkowskiej To co jest można nazwać reporterską dokumentacją, malarską notatką z osobistej przestrzeni, emocjonalnej podroży w towarzystwie wszędobylskiego różu, który w przedstawianym cyklu doczekał się gloryfikacji i szacunku pełniąc odpowiedzialną rolę koloru-Przewodnika. To co jest to także zaproszenie do indywidualnej podróży w nieco inną przestrzeń, jednak dostępną dla każdego z nas. Cykl powstał z intencją, aby przedstawiane na obrazach systemy i przestrzenie, stały się otwartymi drzwiami do miejsc, których interpretacji nie należy ograniczać.

Katarzyna Dziurkowska ukończyła Wydział Grafiki na krakowskiej ASP uzyskując dyplom w pracowni miedziorytu u prof. Stanisława Wejmana. Zafascynowana malarstwem swoje obrazy buduje za pomocą koloru i abstrakcyjnej formy, dla równowagi osadzając je w stabilnej konstrukcji graficznej. Koncentruje się na większych formatach eksperymentując i mieszając techniki. Swoje malarstwo przenosi także na odzież, tworząc niecodzienne oraz niszowe kolekcje.Zadebiutowała udziałem w cyklu wystaw malarstwa organizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych i Miejskie Galerie Sztuki wielu miastach w Polsce oraz w wystawach zagranicznych, min. w Konsulacie RP w Nowym Jorku i galeriach prywatnych.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<