Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego 2023

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 28 stycznia 2023, 19:00

Ulubiony cykl filmowy widzów Teatru Łaźnia Nowa. Gospodarz Akademii Filmu Polskiego – Łukasz Maciejewski przygotował dla Was kolejne propozycje filmowe i spotkania z gośćmi, którzy odkryją kulisy pracy przy filmach.

W programie:

„Dzień i Noc” to  przeplatające się opowieści o sile kobiet i życiu blisko natury, w obecności zjawisk nadprzyrodzonych i magii. Film przywołuje pamięć zbiorową najstarszego pokolenia kobiet z Roztocza. Wskrzesza i uwiecznia obrzędy, pieśni, magię i folklor świata, który nieubłaganie odchodzi w przeszłość, a o istnieniu którego nie można zapomnieć.

„Dzień i Noc” posiada nowatorską strukturę narracyjną, jest połączeniem dziejącego się współcześnie dokumentu obserwacyjnego oraz filmu fabularnego, którego akcja przenosi nas na roztoczańską wieś w 1959 roku.

W filmie wystąpili Sandra Korzeniak, laureatka Paszportu Polityki i muza legendarnego reżysera teatralnego Krystiana Lupy oraz Stefan Szmidt.

Muzykę do „Dzień i Noc” skomponował pochodzący z Wenezueli Nascuy Linares, którego wcześniejszy film „W objęciach węża” był nominowany do Oscara. 

Kompozytor wykorzystał biały śpiew kobiet z Zespołu Śpiewaczy z Rudy Solskiej i połączył go z przestrzennymi kompozycjami wykonanymi na specjalnie zbudowanym do filmu instrumencie.

Zdjęcia w całości zostały nakręcone na terenie województwa lubelskiego, w tym w Aleksandrowie, Obszy, Puszczy Solskiej, rezerwacie przyrody Obary, Rudzie Zagrody, Zastawiu, Guciowie, Zaburzu.

Przed seansem odbędzie się spotkanie z reżyserką i reżyserem filmu, Katarzyną Machałek i Łukaszem Machowskim, oraz z aktorką Sandrą Korzeniak, które poprowadzi gospodarz cyklu, Łukasz Maciejewski.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<