Gwiazdy z Sinfoniettą: Theodosia Ntokou

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 28 lutego 2023, 19:30

W 2023 roku cykl Gwiazdy z Sinfoniettą powraca z mocą dwóch wyrazistych artystek, które wystąpią w solowych partiach w koncercie łączącym romantyczną wirtuozerię z tym, co w polskiej muzyce XX wieku najpiękniejsze.
W programie znajdą się dwa utwory polskich kompozytorów: Etiuda b-moll Karola Szymanowskiego w opracowaniu na orkiestrę smyczkową, którego dokonała Agnieszka Duczmal, oraz Symfonia na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz, w intrygujący sposób nawiązująca do muzycznych tradycji. Dopełnieniem programu będzie wirtuozerski wczesnoromantyczny Podwójny koncert d-moll napisany przez drugie najsłynniejsze genialne dziecko Europy – czternastoletniego Felixa Mendelssohna-Bartoldy’ego. W koncercie w solowych partiach wystąpi grecka pianistka Theodosia Ntokou, która mimo młodego wieku może szczycić się już entuzjastycznie przyjętymi występami oraz nagraniami (m.in. w duecie z Marthą Argerich). Towarzyszyć jej będą skrzypaczka Sulamita Ślubowska (zdobywczyni m.in. I nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini”) oraz Sinfonietta Cracovia pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak, dyrektorki artystycznej orkiestry.

Karol Szymanowski Etiuda b-moll op. 4 nr 3 (opr. Agnieszka Duczmal)
Felix Mendelssohn-Bartholdy Koncert na skrzypce, fortepian i orkiestrę d-moll
***

Grażyna Bacewicz Symfonia na orkiestrę smyczkową

Theodosia Ntokou fortepian
Sulamita Ślubowska skrzypce
Sinfonietta Cracovia
Katarzyna Tomala-Jedynak
dyrygent

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<