Widok na krakowian – Jerzy Nowosielski

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 10 stycznia 2023, 17:30 - środa, 31 maja 2023

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na nową odsłonę „Widoku na krakowian”, w którym tym razem prezentowane są pamiątki po Jerzym Nowosielskim oraz jeden z jego autoportretów.

Rok Jerzego Nowosielskiego Sejm ustanowił 2023 rok Rokiem Jerzego Nowosielskiego, dlatego Muzeum Krakowa do maja przypominać będzie postać tego nietuzinkowego artysty związanego z Krakowem, który sztukę współczesną połączył ze stylistyką zaczerpniętą z ikon. Od 11 stycznia przedmioty pokazywane w ramach prezentacji będzie można podziwiać na wystawie stałej Kraków od początku, bez końca. „Widok na krakowian” Projekt „Widok na krakowian” , który jest częścią wystawy stałej Kraków od początku, bez końca w Pałacu Krzysztofory, pozwala co kilka miesięcy przedstawić kolejne ważne dla miasta postaci, dzięki przedmiotom które użytkowali i do których byli przywiązani. Tym razem zostały one udostępnione przez Fundację Nowosielskich, działającą przy Galerii Starmach, która zainicjowała idee Roku Jerzego Nowosielskiego, a 17 stycznia otwiera własną wystawę Pracownia Jerzego Nowosielskiego. Nowa odsłona cyklu „Widok na krakowian”, poświęcona Nowosielskiemu będzie dostępna do maja 2023 r., w ramach biletu na wystawę stałą Kraków od początku, bez końca.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<