Scena EL-JOT. Krakowska Opera Kameralna. Jubileusz 30-lecia

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 12 grudnia 2022, 18:00 - niedziela, 26 marca 2023

Credo artystyczne: odkrywanie zapomnianych arcydzieł polskich i światowych, szacunek dla tradycji, dbałość o kunszt i precyzję wykonania. Oznacza to nie tylko sięganie po dawny repertuar, ale także odtwarzanie charakterystycznych dla danej epoki strojów, tańców, gestów, wykorzystywanie oryginalnych instrumentów. Z niezwykłą rzetelnością traktuje się tu słowo zarówno śpiewane, jak i mówione. Krakowska Opera Kameralna (która powstała roku jako Scena EL-JOT) świętuje swoje 30-lecie.

Z tej okazji w Klubie Aktora ZSP-SPATiF od 12 grudnia 2022 roku można oglądać wystawę, na której prezentowane są wybrane projekty scenografii i kostiumów Grażyny Żubrowskiej, Joanny Jasko-Sroki i Katarzyny Muchy do spektakli zrealizowanych przez Scenę EL-JOT – Krakowską Operę Kameralną. Zobaczymy także wybrane zdjęcia ze spektakli autorstwa Jana Zycha i Pawła Zechentera oraz plakaty, które dla teatru projektowali między innymi Piotr Kunce, Piotr Kossakowski, Leszek Żebrowski. Wystawa będzie prezentowana do wiosy 2023.

Wernisaż: 12 grudnia 2022, 18.00; w programie m.in. fragment widowiska muzycznego „Świtezianki - ballady śpiewu gminnego” w reż. Jadwigi Leśniak-Jankowskiej

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<