(Dez)informacja w świecie (post)prawdy

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 15 grudnia 2022, 16:00

Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza na panel ekspercki „(Dez)informacja w świecie (post)prawdy” organizowany przez Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, Fundację AntySchematy 2 oraz Żydowskie Muzeum Galicja. Podczas spotkania poruszymy tematykę związaną z naszą codziennością, w której ciągle spotykamy się z dezinformacją oraz fake newsami, a także popatrzymy na problem propagandy w kontekście historycznym oraz współczesnym. Nie zabraknie także omówienia roli mediów w kształtowaniu przekazu dla publiczności.

Zarówno warsztaty jak i panel są częścią projektu o tym samy tytule, skierowanego do nauczycieli i lokalnych działaczy społecznych. Ma on na celu zwiększenie świadomości medialnej i umiejętności poruszania się w środowisku współczesnych mediów i polityki. Szczególny nacisk położony zostanie na pokazanie niebezpieczeństw związanych z funkcjonowaniem systemu komunikowania masowego i jego oddziaływania na społeczeństwo obywatelskie.

W języku polskim. Wstęp wolny.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<