Kobiecy Wieczór Filmowy: Aftersun

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 15 grudnia 2022, 19:00

Kino KIKA zaprasza w czwartek 15 grudnia o 19:00 na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Kobiecy Wieczór Filmowy.

Tym razem w programie przedpremierowo AFTERSUN - czarny koń sezonu nagród, okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych filmów minionego roku! Czuły, zabawny, wzruszający i chwytający za serce film w reżyserii Charlotte Wells ze znakomitymi rolami Paula Mescala oraz debiutującej na wielkim ekranie wspaniałej młodziutkiej aktorki Frankie Corio.

Przed seansem zaplanowano  spotkanie z Sabiną Francuz, autorką książek kulinarnych i propagatorką twórczości oraz dorobku przedwojennej wileńskiej restauratorki, Fani Lewando.

O filmie:

AFTERSUN, reż. Charlotte Wells, USA 2022, 98'

Osobista opowieść o wycieczce ojca i jego nastoletniej córki na wakacje do Turcji to jakby kartka z pamiętnika reżyserki. To jeden z najpiękniejszych portretów rodzicielstwa we współczesnym kinie. Wells tworzy swój film z impresji i ulotnych emocji, opowiadając o budowaniu relacji ojca z córką, o dojrzewaniu i o szczęściu. Ogromna w tym zasługa Paula Mescala oraz Frankie Corio, którzy tworzą jeden z najbardziej niezwykłych duetów ojciec-córka w historii kina. Reżyserka Charlotte Wells porusza najczulsze struny.

 

 

Udostępnij

Więcej

  • Bilety: 30 zł ( w cenie kieliszek wina )
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<