Barok z Nowego Świata

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 9 grudnia 2022, 18:30

Wkrótce po tym, jak Kolumb dopłynął do wybrzeży nowego kontynentu, za kolonizatorami ruszyli misjonarze, którzy przeszczepiali muzyczny język Europy na lokalny grunt. Tam ulegał on wpływom muzyki tradycyjnej ludów z podbitych terenów. Tak narodziła się ta fascynująca hybryda: muzyczny barok Nowego Świata. Co więcej, ponieważ kolejne zdobycze europejskiej cywilizacji w różnym tempie docierały na amerykańską ziemię, zdarza się, że muzyczne dziedzictwo Ameryki Łacińskiej jest imponujące – zakonserwowała się w nim barokowa estetyka, do której z takim trudem i pieczołowitością wracamy w Europie.

Warto więc posłuchać jak brzmi Barok z Nowego Świta, który zaprezentuje kolumbijski zespół Música Ficta. W programie, który zabrzmi w kościele św. Katarzyny, znajdziemy XVII- i XVIII-wieczne pieśni – tonos i villancicos – zachowane w archiwach katedry w Bogocie.

Na koncert zapraszają ambasador Kolumbii w Polsce, pan Assad José Jater Peña i Konsul Honorowy Kolumbii w Krakowie, Pani Joanna Wais.

Udostępnij

Więcej

  • wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<