Elementarz on tour: sztuka i sztuczne inteligencje

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 14 grudnia 2022, 17:00

Muzeum Forotgrafii w Krakowie zaprasza na wydarzenie poświęcone wpływowi sztucznej inteligencji na kulturę wizualną, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki współczesnej.

Jest to wynik współpracy z artystyczną para-instytucją Elementarz dla mieszkańców miast, która organizuje w tym roku cykl spotkań edukacyjnych pod hasłem „Adaptacje”. Punkt wyjścia dla każdego z tych wydarzeń stanowi migracja i współdzielenie kompetencji pomiędzy sztuką współczesną oraz innymi polami praktyki społecznej, od projektowania, przez sport, aż po queerowy aktywizm. 
W spotkaniu wezmą udział dr Konrad Wojnowski – adiunkt w Katedrze Performatyki UJ oraz Hernan Navarro – doktorant w Narodowym Uniwersytecie Rosario (Argentyna). 

W trakcie prelekcji oraz towarzyszących im dyskusji goście postarają się przybliżyć odpowiedzi na takie pytania jak: w jaki sposób rozwój sztucznych inteligencji wpływa na pojmowanie autorstwa?; czy sztukę mogą tworzyć wyłącznie ludzie?; czy współczesne technologie stanowią ledwie użyteczne narzędzia w rękach artystów – czy też dysponują coraz bardziej autonomiczną sprawczością? Spotkanie przyjmie charakter popularyzatorski i będzie otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o wpływie technologii na współczesną kulturę. 

Wydarzenie realizowane w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa jako część projektu „Elementarz dla mieszkańców miast: Adaptacje 2022” Arkadiusza Półtoraka. Sam Elementarz dla mieszkańców miast stanowi zaś galerię, klub, miejsce spotkań i rezydencję artystyczną, a działa od 2016 roku w kamienicy przy ul. Asnyka 7 w Krakowie. 

Więcej informacji: https://elementarzdlamm.wordpress.com/

•   Wydarzenie odbywa się w MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A.
•   Wydarzenie jest realizowane w ramach współpracy z Elementarzem dla mieszkańców miast.
•   Na wydarzenie nie obowiązują zapisy. 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<