Uciec...Ale dokąd?

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 6 grudnia 2022, 18:00 - piątek, 30 grudnia 2022
"Włócząc się i błądząc krętymi ścieżkami enigmatycznego świata, niczym w nihilistycznym "Permament Vacation" Jima Jarmuscha, poszukuję sensu życia będąc zarówno jego narratorem. Może jak w Truman Show odgrywam tylko a może aż główną rolę, mając lub nie mając wpływu na jego scenariusz.
Wszystko co napotka na swojej drodze moja percepcja sprawia, że w mojej głowie samoistnie malują się surrealistyczne pejzaże, które czasem znajdują swoje miejsce na płótnach."
 
"Czuje się jak układanka przeżyć, myśli, wiadomości i symboli. Zakładam, że jest to choroba obecnych czasów, w których wszystkiego jest przesyt. Przez długi czas prowadziłam dzienniki sensualne, gdzie skrzętnie zapisywałam wszystkie składowe danego momentu, który warty był odtworzenia tj. miejsca, zapachy, muzykę, imiona osób etc. Dawało mi to rozszerzoną możliwość pamiętania. Łudziłam się, że uda mi się kiedyś jeszcze raz tę chwile odtworzyć. Był to mój sposób na radzenie sobie z przemijaniem."
 
"Budują mnie przypadkowe wspomnienia. Kiedy na chwile od nich się odwrócę, zapominam, znikają gdzieś w mej podświadomości i ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie. W rozmowie czy na płótnie. Random Access Memories."
 
Fragmenty pracy magisterskiej.
 
Wernisaż wystawy dyplomantki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych-Nicole Lipińskiej. Wystawa Uciec...Ale dokąd? jest pracą dyplomową w pracowni prof. dr hab. Grzegorza Bednarskiego i dr hab. Kingi Nowak.Prezentowana wystawa jest osobistą próbą zapisu życia codziennego, społecznego i rzeczywistości artystki. W konsekwencji wystawa jest swego rodzaju zaproszeniem do jej intymnego świata, na który składają się, jej wspomnienia. Przybierają nowe formy tj. pejzaż wewnętrzny czy "ludzkie artefakty". Eksponowane prace to malarstwo, animacje oraz instalacja rzeźbiarska.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<