Kobiety w cyfrowym świecie

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 grudnia 2022, 18:00

Świat cyfrowy, który kojarzy nam się z sekwencja jedynek i zer zdecydowanie nie jest zero-jedynkowy. Nowe technologie to równość szans w dostępie do wiedzy, produktów i usług a także otwarty na kobiety rynek pracy.

Z drugiej strony rozwijające się biznesowe modele dysrupcyjne powodują przeniesienie wielu usług do kanałów cyfrowych, co staje się dla nas wyzwaniem edukacyjnym, aby uchronić możliwie wiele kobiet przed wykluczeniem cyfrowym.
Dynamicznie rozwijająca się branża IT w Polsce potrzebuje nowych pracowników i jest otwarta na budowanie karier osób w różnym wieku i z różnym zasobem kompetencyjnym, często bazując na doświadczeniu zdobytym w innych branżach. Bo IT to nie tylko tak zwane skille techniczne związane z tworzeniem kodu. Na około 30% stanowisk wymaga się ogólnej wiedzy dziedzinowej z naciskiem na zdolności zarządcze, analityczne, liderskie i biznesowe.
Organizatorzy do dyskusji zaprosili kobiety, które w swoim życiu zawodowym wykorzystują technologie, tworzą cyfrowe koncepty biznesowe, same odważyły się na kolejne życie zawodowe w IT i wspierają inne kobiety w przebranżowieniu się. Łączy je jedno, żadna z nich nie jest programistką z wykształcenia. Oswajają, edukują, pokazują możliwe ścieżki i motywują.

Lucyna Szaszkiewicz – ekspertka fintech, przedsiębiorczyni i właścicielka start-upu technologicznego,
Ilona Przetacznik – radczyni prawna wspomagająca kobiece biznesy, która z sukcesem edukuje w kwestiach prawnych w kanale cyfrowym.
Kamila Misiorowska – coach'yni kariery, przedstawicielka fundacji Mamo Pracuj w IT i Talenti wspierająca w przebranżowieniu i poszukiwaniu pracy w zawodach przyszłości
Spotkanie poprowadzi Agi Skrzymowska, członkini zarządu małopolskiego oddziału Stowarzyszenia Kobiety w Centrum, która po 40-tce zdecydowała się na wejście do branży IT, dziś jest ekspertką od współpracy biznesowej polskich firm technologicznych z partnerami z rynków niemieckojęzycznych i mentorką kobiet wchodzących do branży IT.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<