Spotkanie autorskie wokół książki Muzyka Skalnego Podhala

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 8 grudnia 2022, 18:00

Na przedświątecznym spotkaniu z Krzysztofem Trebunią-Tutką autor opowie m. in. o zwyczajach świątecznych panujących na Podhalu oraz zaprezentuje książkę Muzyka Skalnego Podhala.

Ta książka, to jedyny w swoim rodzaju podręcznik do nauki muzyki góralskiej. Muzyka Skalnego Podhala” to owoc trzydziestoletniej pracy badawczej i pedagogicznej autora, muzyka, edukatora i popularyzatora kultury góralskiej, Krzysztofa Trebuni-Tutki. To zbiór tematów muzycznych ze ścisłego Skalnego Podhala – historycznego regionu Górali Tatrzańskich i Zakopiańskich – by jak najdokładniej przedstawić kulturę muzyczną i najbardziej klasyczny repertuar, uznawany dziś za tradycyjny.

Krzysztof Trebunia-Tutka (ur. 1970 r. w Zakopanem) – architekt, muzyk, nauczyciel dyplomowany muzyki góralskiej, felietonista, konferansjer, juror i laureat konkursów muzyki ludowej i folkowej, autor tekstów i muzyki inspirowanej tradycją, członek ZAiKS, SAWP, SARP, TOnZ, Rady Naukowej Związku Podhalan w Polsce. Jest twórcą prekursorskiego nurtu Nowej Muzyki Góralskiej, która jest kreatywną kontynuacją muzyki Podhala i próbą ocalenia jej dla przyszłych pokoleń. Autor książki Muzyka Skalnego Podhala (Wydawnictwo PWM, 2021).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<