Komu pomaga medyczna marihuana?

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 7 grudnia 2022, 18:00

Choć jest legalna od 2017 roku, medyczna marihuana wciąż nie przestaje być w Polsce tematem tabu a jej stosowanie wzbudza wiele emocji. Dlaczego? Co wiadomo o medycznej marihuanie i jej właściwościach terapeutycznych?

Usunięta przez nowoczesną cywilizację roślina wraca do łask i zmienia oblicze współczesnej medycyny. Medyczna marihuana. Cudowne lekarstwo czy zwykła szarlataneria? Książki Doroty Rogowskiej-Szadkowskiej to kompendium na temat medycznych właściwości marihuany. Tych dokładnie zbadanych, lecz także tych, co do których brakuje nam pełnej wiedzy. Choć znana i używana od tysiącleci w różnych kulturach, marihuana wciąż nie może doczekać się wyczerpujących badań ani racjonalnej debaty – szczególnie w Polsce.
Podczas spotkania z Dorotą Rogowską-Szadkowską, autorką książek Komu pomaga medyczna marihuana? oraz Medyczna marihuana. Historia hipokryzji, porozmawia Paulina Matysiak.
 
Dorota Rogowska-Szadkowska – doktorka nauk medycznych. Współtworzyła jeden z pierwszych w Polsce oddziałów dla osób z HIV/AIDS, autorka ponad 100 publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących różnych aspektów HIV/AIDS. Pracuje w Zakładzie Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Paulina Matysiak – polonistka, ukończyła studia magisterskie na UMK w Toruniu. Jest też absolwentką studiów podyplomowych z filozofii XX wieku w Collegium Civitas w Warszawie oraz etyki na UMK. Wybrana w 2019 r. na posłankę na Sejm. Wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<