Technologia w Służbie Człowieka

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 1 lutego 2023, 19:00

Krakowski cykl spotkań popularnonaukowych w Hevre tym razem przyjrzy się tematowi: Nowoczesna edukacja w obliczu nowych technologii.

Rozmowa Agnieszki Macek i dr Magdaleny Reuter na tematy łączące edukację i technologię. Agnieszka Macek jest dyrektorką innowacyjnego Technikum New Technology działającego w Krakowie oraz Zamościu. Uczniowie szkół tworzą drużyny robotyczne odnoszące międzynarodowe sukcesy. Dr Magdalena Reuter jest wykładowcą na Uniwersytecie Pedagogicznym specjalizującym się w neurokognitywistyce. Tematem dyskusji będzie relacja między systemem edukacji, a nowoczesnym światem nowych technologii. Jak technologie wpływają na procesy poznawcze? Jakie nowe rozwiązania dla metod nauczania niesie za sobą rozwój techniki? Jakich zmian wymaga system edukacji, aby móc te rozwiązania zaaplikować? Jakie wyzwania stoją przed nami i najmłodszymi pokoleniami w związku z pojawieniem się nowoczesnych technologii?
 
Agnieszka Macek - Prezes „Fundacji z Robotem za Rękę”. Napisała program edukacyjny dla młodzieżowych drużyn robotycznych stworzony w ramach projektu „ROBO YOUTH – Partnerstwo dla innowacyjnej edukacji w obszarze nowoczesnych technologii”. Nauczyciel, edukator, ekspert ds. innowacji w oświacie, takich jak e-sport, przemysł kosmiczny i marketing internetowy. Założycielka Technikum New Technology w Zamościu i w Krakowie, oraz Drużyny robotycznej NewTech Team7570. Najważniejszym zadaniem innowacji jest nauka poprzez działanie. Zespół robotyczny NewTech Team 7570 jest jednym z dwóch Polskich drużyn występujących na międzynarodowych, młodzieżowych zawodach @First Robotics Competition oraz jedynym ze szkoły średniej biorącym udział od trzech lat w akademickich zawodach łazików marsjańskich @Europan Rover Challenge.
 
dr Magdalena Reuter – wykładowczyni oraz pracowniczka naukowa w Instytucie Filozofii i Socjologii na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Ukończyła doktorat w Instytucie Filozofii UAM, następnie brała udział w licznych grantach naukowych. Pracowała w Laboratorium Badań Świadomości UJ oraz w Laboratorium Działań i Poznania UAM. Jej specjalizacje obejmują filozofię umysłu, epistemologię oraz neurokognitywistykę. Autorka licznych prac naukowych i popularnonaukowych w dziedzinie nauk poznawczych, neurobiologii oraz psychologii.
 
Maria Zguda – studentka 2. roku kognitywistyki na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Zaangażowana w organizacje studenckie, członek Komisji ds. Kultury UP oraz Instytutowej Rady Samorządu Studentów z ramienia IFiS. Jej zainteresowania obejmują psychologię rozwojową, psychologię poznawczą oraz filozofię umysłu; ponadto z zamiłowaniem analizuje i obserwuje system edukacji oraz poznaje możliwości jego unowocześnienia.
Technologia w Służbie Człowieka to cykl spotkań popularnonaukowych prowadzonych przez przedstawicieli branż akademickiej i technologicznej, którzy opowiadają o tym, jak rozwój nauki zmienia świat wokół nas.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<