Klub Książkowy w Goethe-Institut Krakau

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 6 grudnia 2022, 18:00

Gość to ciekawie snuta opowieść, stawiająca pytania o swojskość i obcość, o prywatność i gościnność, o pochodzenie, asymilację i integrację. Powieść w przekładzie Zofii Sucharskiej ukazała się nakładem Wydawnictwa Drzazgi w 2022 roku po polsku.

Młoda kobieta mieszka w wielkim domu, w małym miasteczku u podnóża „wysokiej, przypominającej piramidę” góry. Pewnego dnia pojawia się u niej gość, który budzi różnorodne uczucia, od uwagi po despotyczne fantazje. W końcu gość znika, a gospodyni wyrusza w długo planowaną podróż, sama stając się gościem.

Ariane Koch – szwajcarska pisarka, ur. w 1988 r. w Bazylei, gdzie mieszka. Autorka sztuk teatralnych i prozatorskich, które tworzy często razem z grupą teatralną GWK. Za swoje utwory została uhonorowana wieloma nagrodami, a dramaty jej autorstwa były wystawiane na deskach teatrów. „Gość” jest jej debiutem prozatorskim, za który otrzymała m.in. Szwajcarską Nagrodę Literacką w 2022 roku.

Ze względów organizacyjnych Instytut prosi o zgłoszenie swego udziału mejlem: elzbieta.jelen@goethe.de

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<