Spotkanie autorskie z Alejandro Radawskim

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 3 grudnia 2022, 17:00

Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie i promocję najnowszej książki znanego i cenionego w Europie reżysera i dramaturga – Alejandro Radawskiego.

Wyjedź, wróć i wyjedź jest sztuką teatralną, która obnaża życie czwórki bohaterów wraz z ich słabościami. Pokazuje ich przeżycia w dobie kryzysu. Bohaterowie próbują przetrwać, robiąc to, co niemożliwe. Widzimy jak migrują, jak próbują uciec z kryzysu, a ten, niczym postać z horroru, podąża za nimi dokądkolwiek się udają. Sztuka momentami mocna, dramatyczna, ale i absurdalna.
Utwór napisany dzięki stypendium teatralnemu MAEC (Ministerstwo Spraw Zewnętrznych i Kooperacji) AECID – Hiszpańska Agencja ds. Współpracy Międzynarodowej dla Rozwoju 2013 Hiszpańska Akademia Królewska.

Alejandro Radawski jest jednym z najważniejszych polskich reżyserów i dramaturgów w Argentynie. Tworzy też w Polsce, Francji, Włoszech, Finlandii i Estonii. W Polsce wyreżyserował swoją sztukę Dom Bernardy A w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Spektakl odniósł duży sukces, wypełniając widownię po brzegi przez dwa lata jej wystawiania. W tym roku Radawski dostał wyróżnienie zespołowe za adaptację Ferdydurke podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Gaczyńska.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<