Hands-on spotkanie

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 grudnia 2022, 14:00

Instytut Historii Nauki im. L. i A. Birkenmajerów PAN oraz Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na „Hands-on spotkanie”, na którym, z wykorzystaniem kopii instrumentów, badacze historii astronomii przybliżą wczesne instrumenty astronomiczne, z czasów przedkopernikańskich. Dołącz do nas, aby przeżyć wyjątkowe popołudnie z replikami instrumentów, z których korzystali średniowieczni astronomowie i astrologowie. Jak działały, do czego służyły wyjaśniać będą eksperci z Polskiej Akademii Nauk i Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie i Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W programie przewidziano:

  • „Zegary słoneczne jako instrumenty astronomiczne” Rafał Zaczkowski, (Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie).
  • „Od sfery armilarnej do torquetum” prof. Jarosław Włodarczyk (Instytut Historii Nauki PAN).
  • „Astrolabes and Astrolabe Stuff” Prof. Josefina Rodríguez-Arribas (Instytut Historii Nauki PAN, stypendystka programu PASIFIC PROJECT).

Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do 28 listopada na adres: zzoja@poczta.fm. Spotkanie będzie również bezpośrednio transmitowane na kanale youtube Muzeum UJ Collegium Maius od godz. 14.00.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<