Miasto czarnych kotów

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 grudnia 2022, 18:00

Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na spektakl Teatru Nikoli.

W ruinach niedawno zniszczonego miasta zadomowiły się czarne, złe koty i samotne dzieci, którym udało się przeżyć.
Wygłodzone, poszukują pożywienia, jednak przebiegłe czarne zwierzęta, symbol wojny i negatywnej energii, zdominowały cały teren i pochłonęły wszystko, co było do zjedzenia.
Czy uda się dzieciom przetrwać?  Premiera spektaklu MIASTO CZARNYCH KOTÓW, efekt warsztatów teatralnych realizowanych przez Teatr Nikoli z dziećmi z Ukrainy, Białorusi i Polski w Muzeum Podgórza.

„Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Muzeum Podgórza energicznie włączyło się w wielopoziomową pomoc naszym ukraińskim sąsiadom. Od zbiórek humanitarnych, przez świetlicę dla dzieci i mam, wakacyjne warsztaty z języka polskiego, przez wystawę „Pomiędzy” w naszym Depozycie Pamięci dotarliśmy do kolejnego etapu naszych wspólnych działań – do teatru. Naszym zaprzyjaźnionym ukraińskim sąsiadom, ich kolegom, przyjaciołom poznanym podczas świetlicowych zajęć, lekcji polskiego, zaproponowaliśmy kolejną kilkumiesięczną próbę przepracowania traumy, zabawą, sztuką. Od kilku miesięcy grupa dzieci z Polski, Białorusi i Ukrainy uczęszczała zatem na warsztaty teatralne do Muzeum Podgórza. Do pracy z dziećmi z trzech krajów – Polski, Ukrainy i Białorusi zaprosiliśmy Teatr Nikoli. Młodzi artyści pracowali od września. Dziś chcemy Państwa zaprosić na efekty tej pracy” – premierę spektaklu Miasto czarnych kotów – zapraszają organizatorzy.

Wstęp wolny

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<