Modernistyczny Lwów

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 30 listopada 2022, 18:00

Prof. Jakub Lewicki od wielu lat bada historię lwowskiej architektury oraz tamtejszego środowiska architektonicznego. Po monumentalnym opracowaniu architektury miasta w czasach autonomii galicyjskiej, tym razem do rąk czytelników trafia obszerny tom dokumentujący historię lwowskiej architektury czasów dwudziestolecia międzywojennego. Autor opisuje przemiany stylistyczne i typologiczne, które w ciągu dwóch intensywnych dekad zaszły we Lwowie oraz prezentuje historię lokalnego środowiska projektantów.

Dwudziestolecie międzywojenne to dla Lwowa czas wzmożonego rozwoju urbanistycznego i architektonicznego. Zmiany nie dotyczyły tylko obszaru miasta, który uległ znacznemu powiększeniu. Rozbudowa młodszych i starszych dzielnic, w tym historycznego centrum, związana była z wznoszeniem nowych budynków instytucji publicznych oraz kwartałów zabudowy mieszkaniowej. W tym procesie, kluczowym dla wzrostu miasta, fundamentalny wpływ miał Wydział Architektury Politechniki Lwowskiej.

Publikacja wydana nakładem Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą – POLONIKA jest pierwszym tak obszernym opracowaniem omawianego tego tematu.

W międzynarodowym Centrum Kultury z autorem oraz dr Karolem Guttmejerem będzie rozmawiał dr Michał Wiśniewski.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<