Kobiecy Wieczór Filmowy: Piękny poranek

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 listopada 2022, 19:00

Kino KIKA zaprasza na kolejny seans z cyklu Kobiecy Wieczór Filmowy.

Tym razem w programie przedpremierowo film w reżyserii Mii Hansen-Løve z nominowaną do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych Léą Seydoux w roli głównej.

Przed seansem spotkanie z Agnieszką Sendor  z urodzenia i zamiłowania krakowianką, współzałożycielką gospodarstwa rybackiego Pstrąg Ojcowski w Ojcowie. Promotorką lokalnych i regionalnych smaków, podróżniczką kulinarną, eksplorującą kulinarny Kraków i nie tylko.

O filmie:

PIĘKNY PORANEK | Un beau matin,  reż. Mia Hansen – Løve, Francja/Wlk. Brytania/Niemcy 2022, 112’

Sandra, tłumaczka mieszkająca w Paryżu, wychowuje ośmioletnią córkę i zajmuje się cierpiącym na chorobę neurodegeneracyjną ojcem, nauczycielem filozofii. Jego umysł, jego pamięć zanika, stan zdrowia na tyle się pogarsza, że rodzina poszukuje dla niego miejsca w ośrodku opieki. Sandra zaczyna spotykać się z dawnym przyjacielem Clémentem i mimo, że jest on w związku, wybucha pomiędzy nimi namiętny romans. Hansen-Løve z właściwą sobie niezwykłą wrażliwością opowiada o dwóch skrajnych uczuciach, współistniejących w życiu Sandry: poczuciu straty i odrodzeniu, żałobie i radości z życia.

Udostępnij

Więcej

  • Bilety: 30 zł ( w cenie kieliszek wina, poczęstunek i upominki niespodzianki )
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<