4Nations Cup 2022

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 28 grudnia 2022, 15:30 - piątek, 30 grudnia 2022

Tradycyjny turniej świąteczno-sylwestrowy 4Nations Cup! Dla reprezentacji Polski będzie jednym z najważniejszych punktów przygotowań do styczniowych finałów mistrzostw świata, które odbędą się w naszym kraju. Od 28 do 30 grudnia w TAURON Arenie Kraków Biało-Czerwoni zmierzą się z Tunezją, Koreą oraz Brazylią.

Grudniowe sparingi będą dla trenera Patryka Rombla dobrą okazją, aby przyjrzeć się formie zawodników kilkanaście dni przed zaplanowanym na 11 stycznia otwarcia mistrzostw świata z Francuzami (21:00, Spodek Katowice). Występy podczas 4 Nations Cup mogą mieć wpływ na to, kto ostatecznie znajdzie się w kadrze, która weźmie w największym turnieju w dziejach polskiej piłki ręcznej.

28 grudnia Biało-Czerwoni zmierzą się w TAURON Arenie Kraków z Tunezją, która przed czterema laty zajęła dwunaste miejsce na mistrzostwach świata, a kilkanaście tygodni temu dotarła do półfinału mistrzostw Afryki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wcześniej, o 15:30, Brazylijczycy stawią czoła Koreańczykom.

Drugą odsłoną towarzyskiego turnieju będzie dla podopiecznych Rombla konfrontacja z Koreańczykami (29 grudnia, 18:00), czyli uczestnikami ostatnich mistrzostw świata i piątą drużyną poprzednich mistrzostw Azji. To zespół przyszłości, bo trener Il Koo Kang dwa lata temu zabrał na mundial ekipę złożoną wyłącznie z zawodników urodzonych w latach 1998-2003. Ten mecz poprzedzi o 15:30 spotkanie Tunezja - Brazylia.

Brazylijczycy, którym Polacy stawią czoła 30 grudnia, rok temu rywalizowali na igrzyskach olimpijskich w Tokio, a większość kadrowiczów Marcusa Oliveiry występuje na co dzień w czołowych europejskich ligach. Ten mecz odbędzie się 30 grudnia o 18:00. Wcześniej, o 15:30, Koreańczycy zagrają z Tunezyjczykami.

Wszystkie zespoły, które wezmą udział w 4 Nations Cup, powalczą później także na mistrzostwach świata. Brazylijczycy swoje mecze fazy wstępnej rozegrają w Goteborgu, Tunezję obejrzą kibice w Malmo. Koreańczycy po towarzyskim turnieju w Krakowie także wezmą kurs na Szwecję, bo ich podczas mundialu czeka rywalizacja w Kristianstad.

28 grudnia (środa)
Brazylia v Korea Płd. godz. 15:30
POLSKA v Tunezja godz. 18:00

29 grudnia (czwartek)
Tunezja v Brazylia godz. 15:30
POLSKA v Korea Płd. godz. 18:00

30 grudnia (piątek)
Tunezja v Korea Płd. godz. 15:30
POLSKA v Brazylia godz. 18:00

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<