The Violin Show

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 29 stycznia 2023, 18:00

To będzie show – The Violin Show! Bogdan Kierejsza, wirtuoz skrzypiec, artysta o wyjątkowej charyzmie, który posiada fenomenalną umiejętność nawiązywania kontaktu ze słuchaczami, zaprezentuje skrzypcowe interpretacje takich dzieł jak: V Symfonia Ludwiga van Beethovena, Taniec z szablami Arama Chaczaturiana, 24 Kaprys Niccolo Paganiniego, Lot trzmiela Nikołaja Rimskiego-Korsakowa, Oblivion Astora Piazzolli, La Boheme Charles'a Aznavoura, Por una cabeza Carlosa Gardela i inne.

Bogdan Kierejsza jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Uczestniczył w międzynarodowych kursach muzycznych m.in w: Holandii, USA, Niemczech i Polsce. Koncertował na wszystkich kontynentach. Otrzymał stypendium artystyczno-naukowe od Ministra Kultury i Sztuki za krzewienie kultury polskiej, a także nagrodę okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej, artystycznej i animacyjnej. Skomponował muzykę do ponad 200 filmów reklamowych, dokumentalnych, programów telewizyjnych, spektakli tanecznych i układów choreograficznych. Brał udział przy pisaniu i aranżowaniu muzyki dla zespołów młodzieżowych. Utwory w jego aranżacjach wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej.

Udostępnij

Więcej

  • 130/120/110 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<