Sinfonietka: Koncert mikołajkowy

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 6 grudnia 2022, 10:00

Wszystkie dzieci oraz rodziców pragnących przeżyć jedyne w swoim rodzaju Mikołajki zapraszamy na warsztaty oraz spotkanie z muzyką, które przeniosą nas w świąteczny nastrój!

W części warsztatowej Kids in Kraków (od 10.00 do 11.00) we foyer Centrum Kongresowego ICE Kraków dzieci będą mogły wykonać świąteczne ozdoby: gwiazdki, pacynki, bombki, renifery, aniołki, a także ułożyć wielkoformatowe puzzle czy sprawdzić swoją formę na dużym torze przeszkód.

W części muzycznej (od 11.00 do 12.00) w programie koncertu Sinfonietki wykonane zostaną kolędy, pastorałki, muzyka w zimowym klimacie (m. in. fragment Czterech pór roku Vivaldiego), odbę0dzie się także spotkanie z Mikołajem oraz jego elfimi pomocnikami. Koncert poprowadzi Pani Sinfonietka (w tej roli niezrównana Danuta Augustyn), która z powodzeniem i aktywnie angażuje wszystkich słuchaczy na widowni poprzez animacje oraz zabawy muzyczne.

Wystąpią:

  • Danuta Augustyn – Pani Sinfonietka Sinfonietta Cracovia pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak
  • Krakowski Chór Dziecięcy pod dyr. Mateusza Hrynkiewicza
  • wychowankowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego

W programie:

Antonio Vivaldi Koncert nr 4 f-moll „Zima” [fragment]
Wolfgang Amadeus Mozart Kulig ze zbioru Tańce niemieckie
Émile Waldteufel Les Patineurs
kolędy, pastorałki i utwory w zimowym nastroju

Dodatkową atrakcję zapewniają kuglarze przebrani za elfy tańczące między publicznością oraz Mikołaj rozdający dzieciom zdrowe smakołyki.

Sinfonietka to cykl spotkań z muzyką dla najmłodszych słuchaczy organizowany przez Sinfoniettę Cracovię. Każde spotkanie rozwija dziecięcą pasję do muzyki oraz utrwala wzorce uczestniczenia w kulturze oraz jej współtworzenia. Jego odsłony łączą formułę koncertu z zabawami rozwijającymi słuch i muzyczną wrażliwość.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<