Pora jeziora

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Musical Pora jeziora, produkcję Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej prezentowaną w Operze Krakowskiej, to inspirowane folklorem widowisko, łączące w sobie przeszłość i teraźniejszość, w którym znajdują się odwołania do tradycji i lokalnego folkloru. Postaci z warmińskich legend spotykają się tam z dawnymi, ciężko pracującymi przy wyrębie lasu i połowie ryb mieszkańcami Warmii i Mazur.

Kompozytor Tomasz Szymuś wraz z autorem tekstów piosenek Danielem Wyszogrodzkim stworzyli melodyjne, wpadające w ucho numery musicalowe, nie nawiązujące co prawda w warstwie muzycznej do twórczości ludowej, ale pełne wdzięcznych melodii oraz scen zbiorowych, takich jak imponujący, rozpoczynający musical chór drwali czy pełen wdzięku tytułowy utwór Pora jeziora, któremu na scenie towarzyszyły tańce rusałek.

Oby więcej było takich prób połączenia atrakcyjnego dla szerokiej publiczności gatunku musicalu z baśniowo-folklorystyczną treścią. To wszak jeden z najlepszych sposobów na przekazywanie zapomnianych historii. A dobra piosenka zapada w serce na zawsze.

Pomysłodawca, dyrygent, kierownictwo muzyczne: Piotr Sułkowski
Kompozytor, dyrygent: Tomasz Szymuś
Scenariusz: Ałbena Grabowska
Teksty piosenek: Daniel Wyszogrodzki
Reżyser: Jerzy Jan Połoński
Choreografia: Iwona Pavlović
Scenografia: Joanna Martyniuk
Światła: Filip Marszałek

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<