Międzynarodowy Festiwal Operetkowo-Musicalowy pod honorowym patronatem Wiesława Ochmana

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Mogłoby się wydawać, że lekkość repertuaru operetkowego i musicalowego przekłada się na łatwość uprawiania tej sztuki. Konkursowe zmagania – bo to konkurs dla młodych śpiewaków tworzy zasadniczą część Międzynarodowego Festiwalu Operetkowo-Musicalowy pod honorowym patronatem Wiesława Ochmana – pokazują, że nic bardziej mylnego: pozorna beztroska na scenie to godziny ciężkiej pracy poza nią. To wyzwanie nie zniechęca kolejnych adeptów – w 2018 roku wobec rosnącego zainetersowania uczestników organizatorzy zdecyodwali o zmianie formuły wydarzenia z ogólnopolkiej na międzynaodową.

Dzięki festiwalowi klasyczna muzyka operetkowa i musicalowa pozostaje wciąż żywa w artystycznym pejzażu Krakowa – niegdyś liczącego się w całym kraju centrum tego gatunku muzyki, głównie za sprawą niezapomnianych gwiazd tego gatunku, takich jak niezapomniana diwa Iwona Borowicka (do niedawna jeszcze patronująca imprezie).

W tym roku spotkamy się na festiwalowych koncertach dwukrotnie: podczas przesłuchań II etapu i na Wielkim Koncercie Galowym Operetkowo-Musicalowym, w którym wezmą udział gwiazdy: światowej sławy tenor Wiesław Ochman i jego wnuk, Krystian Ochman, zwycięzca 11. edycji „The Voice of Poland” i laureat nagrody publiczności w konkursie premier w Opolu. W maju 2022 roku Krystian Ochman reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji. 
Na scenie wystąpią również Ewa Warta-Śmietana, Katarzyna Mackiewicz, Edyta Piasecka oraz laureaci tegorocznej i poprzednich edycji konkursu. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Jerzego Sobeńki. Wydarzenie w sposób dowcipny, pełen anegdot poprowadzi Mistrz Wiesław Ochman.

Harmonogram
  • 25 listopada 2022, 9.00, Krakowskie Forum Kultury: przesłuchania II etapu,
  • 27 listopada 2022, 18.00, Filharmonia Krakowska: Wielki Koncert Galowy Operetkowo-Musicalowy z udziałem laureatów i zaproszonych gwiazd, połączony z rozdaniem dyplomów i nagród

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<