Najpiękniejsze Piosenki: Zbigniew Wodecki

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 8 grudnia 2022, 18:00

Polski piosenkarz, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista, także prezenter telewizyjny, gwiazda estrady, wybitnie utalentowany i nigdy niezapomniany. Jego piosenki zostaną z nami na zawsze, a wkrótce w NCK w ramach cyklu Najpiękniejsze Piosenki wykona je Zacznij od Bacha – Zbigniew Wodecki Tribute Band

Wystąpią:
Karol Berger – śpiew
Łukasz Malinowski – gitara
Piotr Malinowski – gitara basowa
Dawid Buras – instrumenty klawiszowe
Adrian Rybka – perkusja

Zaprasza Basia Stępniak-Wilk.

Zacznij od Bacha – Zbigniew Wodecki Tribute Band to projekt muzyczny, który powstał w grudniu 2017 roku w Krakowie. Zespół tworzą utalentowani młodzi muzycy, którzy zafascynowani brzmieniami muzyki Zbigniewa Wodeckiego postanowili swoją pracą, pasją i talentem złożyć hołd jednemu z największych artystów sceny polskiej. Koncert to wędrówka po twórczości Zbigniewa Wodeckiego – począwszy od roku 1976, aż do 2017. Dzięki temu usłyszeć można te najbardziej rozpoznawalne utwory – „Lubię wracać”, „Zacznij od Bacha”, „Chałupy welcome to”, jak i mniej znane piosenki, prawdziwe perełki polskiej muzyki. Utwory wykonywane są w oryginalnych tonacjach, co pozwala zachować charakter oryginału i oddać ducha „tamtych lat”. Koncert jest przeplatany anegdotami i historiami z życia Zbigniewa Wodeckiego, a prezentacja znakomitych i oddanych przedsięwzięciu młodych artystów czyni widowisko prawdziwą artystyczną ucztą.

Zbigniew Wodecki (ur. 6.05.1950 – zm. 22.05.2017) – karierę rozpoczął w latach 60. jako skrzypek zespołów Czarne Perły, Anawa, a także – Ewy Demarczyk, Marka Grechuty; w 1972 roku zadebiutował jako wokalista na festiwalu w Opolu; popularność dała mu piosenka „Chałupy welcome to” i zaśpiewana do telewizyjnej bajki dla dzieci „Pszczółka Maja”, a wiele późniejszych utworów pozostaje także w naszej pamięci jako wielkie polskie przeboje – „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, Lubię wracać”, „Z tobą chcę oglądać świat”. Niemal wszystkie śpiewane przez Zbigniewa Wodeckiego piosenki, to jego własne kompozycje. Nie nagrywał wiele, za to nieprzerwanie występował, jego życie było nieustającą podróżą z koncertu na koncert. W XXI wieku artysta zasłynął też jako prowadzący telewizyjny program „Droga do Gwiazd”, a także jako juror w „Tańcu z gwiazdami”. Nie tylko wybitnie utalentowany artysta, ale i pełen empatii i życzliwości człowiek, co podkreślają wszyscy, którzy się ze Zbigniewem Wodeckim zetknęli.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<