Koncert symfoniczny Filharmonii Krakowskiej

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W grudniu w Filharmonii Krakowskiej nie milkną echa skrzypcowych zmagań. Po prezentacji laureatek konkursu im. Wieniawskiego z początku miesiąca jeszcze przed świętami oklaskiwać będziemy Inmo Yanga, skrzypka z Korei Południowej, zwycięzcę Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Jeana Sibeliusa w Helsinkach w 2022 roku.

Młodzi artyści (przed 30. rokiem życia) stają do tej rywalizacji co pięć lat od 1965 roku. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie, w którym szczególną rolę odgrywają patron i jego muzyka: obowiązkowy dla wszystkich finalistów Koncert skrzypcowy Jeana Sibeliusa należy do kanonu literatury na ten instrument.

Usłyszymy go także w wykonaniu młodego Koreańczyka podczas koncertu w Filharmonii Krakowskiej, zaś jej orkiestra pod batutą Alexandra Humali uzupełni repertuar poematem symfonicznym Sibeliusa Finlandia i III Symfonią Brahmsa.

Jean Sibelius Finlandia op. 26
Jean Sibelius Koncert skrzypcowy d-moll op. 47
***
Johannes Brahms III Symfonia F-dur op. 90

Inmo Yang* – skrzypce
Orkiestra Filharmonii Krakowskiej
Alexander Humala – dyrygent

* zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im Jeana Sibeliusa w Helsinkach w 2022 roku

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<