Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 27 października 2022 - niedziela, 30 października 2022

Tegoroczna, 25. odsłona Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie będzie inspirowana polskim romantyzmem. To właśnie do niego należy rok 2022, w którym przypada 200. rocznica pierwszego wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza, uważanych za początek romantyzmu w Polsce.

Podczas czterech dni tego święta literatury przestrzeń Targów wypełni mnóstwo spotkań z autorami, warsztatów, paneli dyskusyjnych, a nawet konkursów. Udział w wydarzeniu zapowiedziało 470 wystawców, przygotowując swoje premiery wydawnicze właśnie na ten czas. Literatura piękna, faktu, religijna, naukowa i popularnonaukowa, kryminały, thrillery, literatura dziecięca i młodzieżowa, young adult, fantastyka, komiksy i gry planszowe to zapowiedź tego, co czeka odwiedzajacych Expo Kraków.

Poza głównym pasmem wydarzeń organizatorzy przygotowali pasmo towarzyszące, które zapewni dodatkową porcję atrakcji i możliwość kontaktu z autorami i wystawcami. Na gości Targów czekają m.in.: Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej, Sobota z Non-Fiction, Spotkania z Fantastyką, Spotkania z Literaturą Kobiecą, Progarma dla Dzieci i Młodzieży, a także wystawy i program branżowy.

W czasie Targów zostanie też wręczona Nagroda im. Jana Długosza. Jest przyznawana dziełom wnoszącym istotny wkład w rozwój światowej nauki i kultury. Strategicznym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja książki naukowej i popularnonaukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki, poprzez aktywizowanie i motywowanie obecnych na polskim rynku wydawnictw do publikowania dokonań polskich naukowców i badaczy.
Laureata tegorocznej edycji Konkursu poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Współorganizatorem uroczystości jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Wstęp na uroczystość możliwy jest wyłącznie z zaproszeniem.

Podczas Targów poznany również laureata Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych Gaudeamus. Po raz pierwszy na 25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zostanie także przyznana Nagroda Unii Europejskiej w dziedzinie literatury dla wschodzących pisarzy beletrystyki z Europy. Organizatorem tego wydarzenia jest Polska Izba Książki.

Dla osób, które nie będą mogły przyjechać do Krakowa, a chcą poczuć wyjątkową atmosferę, związaną z literackim świętem, Targi przygotowują specjalną Wirtualną Platformę Targową, za pośrednictwem której będzie można uczestniczyć w wielu wydarzeniach, spotkaniach i panelach dyskusyjnych. Wystarczy tylko w dniach 27-30 października wejść na stronę www.ksiazka.krakow.pl by wziąć udział w targach. Jeśli ktoś lubi formaty telewizji śniadaniowych, to w takiej konwencji w dniach 29-30 października z samego serca targów będzie nadawała także Telewizja Targowa, prowadzona przez znanych i lubianych dziennikarzy literackich - Małgorzatę Bugaj, Justynę Dżbik-Kluge, Adama Szaję i Łukasza Wojtusika.

Pełny program wydarzeń pod linkiem: https://www.ksiazka.krakow.pl/pl/.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<