Joanna Nowicka. Piękni ludzie. Fotografie

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 10 listopada 2022, 19:00 - sobota, 31 grudnia 2022

„Uwielbiam ludzką różnorodność, unikatowy zestaw cech, z których utkana jest osobowość, ultra ciekawa mieszanka, która buduje to co wewnątrz i wyraża się tym, co na zewnątrz. Szczególność, wyjątkowość, witalność. Ta fascynacja zainicjowała cykl Piękni ludzie. Pierwsze portrety serii powstały w 2018 roku. Z czasem zaczęły tworzyć cykl, który cały czas zyskuje nowe fotografie. Regularnie zapraszam kolejne wspaniałe osoby do bycia częścią tej opowieści. Wystawa w Nowohuckim Centrum Kultury to trzecia odsłona tematu. Pierwsza wystawa odbyła się jesienią 2021 roku w Katowicach Mieście Ogrodów – Instytucji Kultury im. K. Bochenek, w Galerii Pusta pod kuratelą Katarzyny Łaty. Druga miała miejsce w MOK Zawiercie, wiosną 2022, pod kuratelą Karoliny Kindler-Skowronek”.

Autorka o wystawie

Joanna Nowicka – portretując skupia uwagę na indywidualnych cechach osobowości, charakterze, unikatowości osoby portretowanej. Jej przygoda z fotografią trwa od ponad 20 lat, a od 2006 roku zajmuje się fotografią zawodowo – współpracuje z firmami, przedsiębiorcami, artystami. Tworzy przede wszystkim portrety, ale też ilustracje oraz fotografie architektury i wnętrz.
Najczęściej pracuje w swoim Studio Portretowym w śródmieściu Katowic. Przez pierwsze lata w zawodzie była fotoreporterką związaną ze śląską prasą, publikując m.in. w „Gazecie Wyborczej”.
Od 2012 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Począwszy od 2002 roku, prezentuje fotografie na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, bierze udział w plenerach artystycznych, uzyskała stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2010). Jest pomysłodawczynią konceptu One People Story, którego istotą są portrety tworzone
niespiesznie, klasyczną metodą na kliszy czarno – białej. Równocześnie pracuje nad cyklem pt. Piękni Ludzie. To minimalistyczne, czarno – białe, studyjne portrety, do powstania których inspiruje ją różnorodność, unikatowość i wyjątkowość ludzi.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<