Dzień Otwarty w MuFo Józefitów

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 9 października 2022, 10:00-17:00

Muzeum Fotografii w Krakowie zostało powołane do życia 31 grudnia 1986 roku! Urodziny w Sylwestra zobowiązują: tegoroczny jubileusz planujemy świętować przez cały rok, dlatego zapraszamy Państwa na kolejny dzień otwarty MuFo!

Chociaż budynek przy Józefitów 16 nie od początku był siedzibą muzeum (najpierw mieściło się ono przy ul. Starowiślnej, a później przy Rynku, w Kamienicy Hetmańskiej) jest dziś najdłużej działającym oddziałem MuFo. Zabytkowa willa służy nam od 1992 roku – niedawno zakończyliśmy jej modernizację, rozbudowę i adaptację, które pozwoliły nam stworzyć w MuFo Józefitów nowoczesną placówkę muzealną. Tu na własne oczy można przekonać się, co kryje się za drzwiami, które zwykle zamyka się przed zwiedzającymi, dowiedzieć się, jak decydujemy o tym, które prace znajdą się w kolekcji Muzeum i jak dbamy o delikatne fotografie sprzed ponad stu lat! Wizyta u nas to też wyjątkowa okazja, by poznać część muzealnego „know-how” dotyczącego przechowywania i porządkowania fotografii, które przydadzą się każdemu, kto ma w domu jakieś zdjęcia i chciałby im zapewnić jak najdłuższy żywot.

9 października przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program oprowadzań  i atrakcji (warsztaty dla dzieci i dorosłych!), a to wszystko w bardzo promocyjnej cenie! Do zobaczenia w MuFo Józefitów!

W programie:

godz. 10.00 – Pokaz w pracowni digitalizacji

godz. 10.30 – Bogate wnętrze MuFo - oprowadzanie po budynku MuFo Józefitów

godz. 11.00 – Pokaz w ciemni fotograficznej

godz. 11.30 – Domowe archiwa | Jak dbać o rodzinne pamiątki? Warsztaty dla dzieci

godz. 12.00 – Pokaz w pracowni digitalizacji

godz. 12.30 – Pokaz w ciemni fotograficznej

godz. 13.00 – Bogate wnętrze MuFo  - oprowadzanie po budynku MuFo Józefitów w języku ukraińskim

godz. 14.00 – Sprzęt fotograficzny z PRL-u – zajęcia w magazynach studyjnych. poświęcone zagadnieniom produkcji sprzętu fotograficznego produkowanego w Polsce od lat 50. XX wieku

godz. 15.00 – Bogate wnętrze MuFo – oprowadzanie po budynku MuFo Józefitów

godz. 16.00 – Domowe archiwa | Jak dbać o rodzinne pamiątki? Warsztaty dla dzieci

godz. 17.00 – Bogate wnętrze MuFo  - oprowadzanie po budynku MuFo Józefitów

Prowadzenie:
Dorota Marta – absolwentka krakowskiego Fototechnikum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Krakowie.  Wieloletni pracowniczka Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie, jako operator/technik Pracowni Dokumentacji Obrazowej - specjalizująca się w pracy na najnowocześniejszym dostępnym sprzęcie do cyfryzacji zasobów muzealnych.

Yehor Lemzyakoff - absolwent Kijowskiej Szkoły Fotografii oraz Akademii Fotografii w Krakowie. W 2013 r. zainicjował projekt „RGB”, za który otrzymał nagrodę od byłego prezydenta Ukrainy Łeonida Kuczmy (2014) oraz nagrodę Prezydium Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Kijowie (2016). Udział wystawach, m.in.: „Cinematographic Landscape”, Center of Contemporary Art, Toruń, Polska (2022); „RGB”, Presidium of National Academy of Visual Art`s and Architecture, Kijów, Ukraina (2016); „Family colorful”, Museum of Outstanding Figures of Ukrainian Culture, Kijów, Ukraina (2013).

Marek Maszczak - od 1990 roku pracuje w MuFo. Specjalizuje się w historii techniki fotograficznej oraz prowadzi badania nad historycznymi technikami fotograficznymi. Był kuratorem kilku wystaw. Zgromadził unikalny zbiór polskiego i radzieckiego sprzętu fotograficznego, a także duży zbiór aparatów cyfrowych oraz aparatów do fotografii natychmiastowej.

Ważne informacje:

  • Miejsce: MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16.
  • Cena: 1 zł (za każde wydarzenie).
  • Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat.
  • Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
  • Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety@fotolibro.store

***
Magazyny studyjne MuFo Józefitów, fot. Dorota Marta

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<