StrefaOtwarta | Musicians Defend Ukraine: Krapka;KOMA, Muzaman, Mayaki

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 9 października 2022, 19:00

Krapka;KOMA to duet dwóch multi-instrumentalistek z Ukrainy. Ira oraz Alona w innowacyjny sposób korzystają z ogromnych ilości instrumentów, zarówno na żywo, jak i na nagraniach, czerpiąc z takich gatunków jak indie-electronica, trip-hop oraz nu-jazz. Ich brzmienie znajduje się na spektrum pomiędzy atmosferycznymi dźwiękami Bonobo oraz wymagającym brzmieniem Radiohead. Duet powstał we wrześniu 2019 roku i od tego czasu Krapka; KOMA wydały EP, mają na koncie 3 międzynarodowe współprace, 5 klipów, skomponowały soundtrack do gry wideo, ich winyl został wydany w Los Angeles i miały ponad 70 samo-zorganizowanych bookingów koncertowych w Ukrainie, Holandi, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Rumunii, Estonii, Francji, Słowacji, Czechach i UK. Ich występ można było usłyszeć na takich festiwalach jak The Great Escape, Waves Vienna oraz Sziget. Rosyjska inwazja na Ukraine 24 lutego 2022 roku miała ogromy wpływ na życie obywateli Ukrainy, również na Irę i Alonę. Krapka; KOMA nie przestały koncertować i w ten sposób pomagają w zbieraniu funduszy na pomoc zdrowotną obrońców Ukrainy.

Muzaman, czyli Przemysław Fryc: beatboxer, liveactowiec, producent muzyczny pochodzący z lubelszczyzny. Muzyką zajmuje się od 2008 roku, kiedy to zainteresował się beatboxem; od tego czasu zagrał kilkaset koncertów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Ponadto wziął udział w wielu bitwach beatboxowych, co przyniosło mu między innymi tytuł mistrza kraju w kategorii 2vs2 w duecie z Hwootchem jako NiceGuys. Na swoim koncie ma EP 'Sztuki audiowizualne' wydane w lutym 2022, a już 1.10.22 ukaże się jego drugie EP, czyli '.niceguy'. Jego liveact łączy elektroniczne brzemienia z beatboxem w drum'n'bassowej odsłonie.

Mayaki to solowy projekt Mai Szwajcowskiej, wiolonczelistki i producentki z Krakowa. W swojej muzyce łączy organiczne brzmienia elektroniki i żywych instrumentów, czego efektem są klimatyczne kawałki ocierające się gatunkowo o downtempo i trip hop.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<