Promocja książki Żydzi w Wieliczce. Opowieść dokumentalna

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 7 października 2022, 17:00

Małgorzata Międzobrodzka stworzyła swoiste kalendarium społeczności żydowskiej w Wieliczce, którego nikt do tej pory nie ustalił i nie sporządził.
„Pisząc o mieszkających kiedyś w Wieliczce Żydach, uświadomiłam sobie, że próbuję przywrócić historii miasta jej część zapomnianą, część trudną, skomplikowaną, tragiczną, ale nierozdzielną.” – pisze autorka książki.
Małgorzata Międzybrodzka skorzystała z olbrzymiej ilości materiałów źródłowych: zarówno oryginalnych, niepublikowanych, jak i takich, które ukazały się drukiem. To potężny zbiór personaliów, który stanowi również bardzo przydatne narzędzie dla wszystkich, którzy mogą w tym regionie szukać swoich przodków.
Rozmowę z autorką książki Żydzi w Wieliczce. Opowieść dokumentalna poprowadzi dr Edyta Gawron, historyczka specjalizująca się we współczesnych dziejach Żydów.
Małgorzata Międzobrodzka jest absolwentką historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W pracy zawodowej była związana z Biblioteką Polskiej Akademii Nauk oraz z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Poza dziejami Wieliczki (m.in. historią solnictwa i żup krakowskich), zajmuje się tematyką społeczności żydowskiej Wieliczki i okolic.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<