Gwiazdy z Sinfoniettą: Zofia Neugebauer

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 5 października 2022, 19:30

Po koncercie inaugurującym sezon 2022/2023 Sinfonietta Cracovia wraca do sali Filharmonii Krakowskiej w ramach cyklu Gwiazdy z Sinfoniettą. Tym razem bohaterką wieczoru będzie flecistka Zofia Neugebauer, która na stałe mieszka w Szwajcarii. Jak zauważyła w zapowiedzi nowego sezonu Agata Grabowiecka, dyrektorka Sinfonietty: „Neugebauer to artystka niezwykle utalentowana, w Polsce jeszcze za mało doceniona. Tym koncertem chcemy pokazać, że mamy za granicą kogoś bardzo zdolnego”. W wykonaniu solistki zabrzmią dwa wirtuozerskie koncerty fletowe Vivaldiego, zaś uzupełnieniem programu będą utwory Krzysztofa Pendereckiego, Giacomo Pucciniego oraz Josefa Suka.

Krzysztof Penderecki Trzy utwory w dawnym stylu
Antonio Vivaldi Koncert smyczkowy g-moll RV153
Antonio Vivaldi Koncert fletowy „La notte”
Antonio Vivaldi Koncert fletowy „Il gardellino”
***
Giacomo Puccini Crisantemi
Josef Suk Serenada

Zofia Neugebauer flet
Sinfonietta Cracovia
Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygentka

Zofia Neugebauer rozpoczęła naukę gry na flecie w wieku 9 lat. W 2017 ukończyła studia w Hochschule für Musik w Bazylei w klasie wybitnego flecisty i pedagoga prof. Felixa Renggliego. Rok po ukończeniu studiów pierwszego stopnia w Bazylei Zofia została stypendystką Karajan Akademie der Berliner Philharmoniker, gdzie przez dwa lata miała szanse regularnie grać w orkiestrze Filharmoników Berlińskich. Jej wielkim mentorem jest Mathieu Dufour, pierwszy flecista Berliner Philharmoniker, z którym rozwijała swoją wyobraźnię muzyczną podczas pobytu w stolicy Niemiec.
W sezonie 2021/2022 grała jako solo flecistka w Sinfonieorchester Basel. Młoda artystka czerpie inspiracje z pracy w znanych europejskich orkiestrach, gdzie występowała ze znakomitymi dyrygentami jak sir Simon Rattle, Paavo Järvi, Zubin Mehta, Antonio Pappano, Daniel Harding, Reinhard Goebel, Ivan Fischer.
Od wielu lat jest zapraszana na takie festiwale, jak Gezeiten Konzerte, Verbier Festival, Bad Kissinger Sommer, Dresdner Musikfestspielen. W sezonie muzycznym 2019/2020 została stypendystką Mozart Gesellschaft Dortmund, która intensywnie wspiera promocje jej talentu, a w 2021 roku – stypendystką Villa Musica oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; otrzymała również nagrodę Młoda Polska.

Koncert w ramach projekty Muzyczne Mosty.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<