Muzyczne Opowiastki

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Kameralne koncerty familijne wprowadzające młodego widza w świat muzyki wykonywanej w Filharmonii Krakowskiej. To okazja, aby bliżej poznać członków filharmonicznej orkiestry oraz instrumenty, na których grają, a także różne rodzaje głosów, jakimi dysponują artyści filharmonicznego chóru.

Główną ideą cyklu jest bliski kontakt z muzykami – obserwacja ich działań i dialog towarzyszący prezentacji instrumentów. Wykonywane przez nich utwory to miniatury instrumentalne (często o charakterze programowym), własne aranżacje znanych „przebojów” muzyki poważnej, okazjonalnie przeplatane pieśniami, wierszem, zagadkami lub wspólnym śpiewem słuchaczy i wykonawców.

Opowieści z morskiej pianki
24 września 2022, 10.00, 12.00 – Sala Błękitna
25 września 2022, 10.00, 12.00 – Sala Błękitna
Joanna Trafas - scenariusz i prowadzenie
Arnold & Frączek percussion duo - instrumenty perkusyjne
Irena Czubek-Davidson - harfa

Żegnamy lato! W pierwszym koncercie uczestnicy zapoznają się z instrumentami o niezwykłej kolorystyce brzmienia, które funkcjonują zarówno solo, jak też w roli dobarwiającej brzmienie orkiestry symfonicznej. Przy dźwiękach harfy (Irena Czubek-Davidson), marimby i wibrafonu (Arnold & Frączek Percussion Duo) słuchacze będą mieli okazję poznać historię nowej Bohaterki Muzycznych Opowiastek, która będzie towarzyszyć uczestnikom koncertów aż do grudnia. Kim jest i skąd się wzięła? Czy spodoba się jej świat ludzi, a co najważniejsze – ich muzyka?

Opowieści z pól i lasów
15 października 2022, 10.00, 12.00 – Sala Błękitna

Nastała jesień – czas mglistych poranków, kolorowych liści lub poszukiwania norki na zimowy sen i gromadzenia orzechów na zimę. W innych zakątkach Europy to okres winobrania, wesołych festiwali kulinarnych i – choć w dzisiejszych czasach to coraz mniej popularne – polowań. Krajobrazy i zwyczaje jesienne odmalują za pomocą dźwięków takie instrumenty jak fortepian, waltornia i niski głos żeński - alt.

Opowieści starej wierzby
26 listopada 2022, 10.00, 12.00 – Sala Błękitna

Jakie historie opowiedzą naszej bohaterce Strach oraz Stara Szumiąca Wierzba, nieodmiennie kojarząca się z polskim krajobrazem? Listopad to miesiąc, kiedy obchodzimy najważniejsze święto narodowe – Święto Niepodległości. Z tej okazji zapraszamy na radosne świętowanie przy dźwiękach muzyki polskiej! Zabrzmią przeboje szlacheckich saloników muzycznych, czyli pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu najniższego głosu męskiego – basu, utwory fortepianowe Fryderyka Chopina, a szczególne miejsce w tym koncercie zajmie spektakularna, popisowa muzyka skrzypcowa słynnego polskiego wirtuoza i kompozytora Henryka Wieniawskiego, by w ten sposób uczcić wielkie wydarzenie muzyczne minionego miesiąca – odbywający się co 5 lat w Poznaniu Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy jego imienia.

Opowieści spod choinki – rodzinne kolędowanie
17 grudnia 2022, 10.00, 12.00 – Sala Błękitna

Choć kolędujemy dopiero od 25 grudnia, warto poćwiczyć wcześniej! Koncert pastorałek różnych epok i rodzinne kolędowanie z udziałem publiczności.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<