Muzykoterapia

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Z sezonem artystycznym 2022/2023 Filharmonia Krakowska rozpoczyna serię działań edukacyjnych organizowanych z myślą o dwóch grupach: seniorach i dzieciach z niepełnosprawnością intelektualną.

Warsztaty muzykoterapii poprowadzi Olimpia Minkina-Wyglądacz, certyfikowana muzykoterapeutka, posiadająca bogate doświadczenie praktyczne z bardzo różnymi grupami pacjentów.

Zajęcia, prowadzone w niewielkich grupach, odbywać się będą w jedną środę miesiąca: o godz. 10.00 dla grupy 20 dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz o godz. 11.00 dla grupy 20 seniorów.

Podczas zajęć uczestnicy wspólnie z terapeutką stworzą własne piosenki i opracują aranżacje znanych już utworów. Pojawią się elementy muzykoterapii kreatywnej w podejściu Nordoff-Robbins, muzyczne improwizacje, układy rytmiczne oraz gra na instrumentarium Orffa. Głównym celem warsztatów będzie stworzenie programu artystycznego, który zostanie wykonany w czerwcu 2023 roku podczas finałowego koncertu wraz z zaproszonymi muzykami w Filharmonii Krakowskiej.

Działania te wspierać będą uczestników w rozwijaniu ich potencjału: rozwoju umiejętności poznawczych, emocjonalnych, społecznych, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Kontakt z muzyką rozbudzi radość oraz da możliwość wyrażania siebie pomimo ograniczeń w związku z niepełnosprawnością czy sytuacją osobistą.

Obowiązują zapisy!

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<