Pola Chwały 2022

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 23 września 2022 - niedziela, 25 września 2022

Po raz 16. Niepołomice zapraszają na Pola Chwały – żywą lekcję historii traktowanej jako zabawa i jako pasja.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji są czasy antyku, dlatego nie zabraknie rekonstrukcji z okresu starożytnej Grecji i Imperium Rzymskiego.
Pola Chwały to wielkie wydarzenie, które już od kilkunastu lat odbywa się na terenie Niepołomic. Przez trzy dni goście, nie tylko z Polski, mają szansę poznać, a nawet stać się częścią historii. Festiwal jest organizowany przez prawdziwych miłośników i znawców przeszłości, którzy odtwarzają historyczne oddziały wojskowe, szyją stroje i mundury, tworzą broń i jeżdżą konno. A jeśli ktoś zamiast wojskowości woli zagłębić się w realia życia codziennego, ma szansę poznać pasjonatów historii kultury i rzemiosła. Na dziedzińcu odbywają się tańce, a w komnatach znaleźć można makiety, modele i plansze do gry.
W programie:
obozy wojskowe,
rekonstrukcje bitew,
gry planszowe,
wystawa modelarstwa,
konferencja naukowa.
W niedzielę 25 września o godz. 11.00 ulicami Niepołomic przejdzie widowiskowa defilada, podczas której prezentują się wszystkie oddziały biorące udział w imprezie.
Interaktywny program imprezy, ze wszystkimi punktami programu, opisami grup rekonstrukcyjnych oraz zaznaczonymi na mapie miejsca ich stacjonowania można znaleźć na stronie polachwaly.pl

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, Fundacja Pola Chwały
  • polachwaly.pl
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<