Niemieckie Lekcje Czytania

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 23 września 2022, 12:00

Podczas pierwszego spotkania z cyklu Niemieckich Lekcji Czytania uczestnicy będą rozmawiać o powieści Tyll Daniela Kehlmanna, niemieckiego pisarza, eseisty i dramaturga.

Wydany w 2017 roku Tyll w Polsce ukazał się w 2022 roku w przekładzie Urszuli Poprawskiej nakładem Wydawnictwa Literackiego.
O książce opowie Michał Sowiński, krytyk literacki, związany z „Tygodnikiem Powszechnym” i Festiwalem Conrada.

Lekcje czytania to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach literackich. To pomysł na wspólne czytanie literatury z zaproszonymi profesorami uniwersyteckimi, pisarzami, eseistami, filozofami, wydawcami, krytykami literackimi, etc., którzy próbują pokazać, jak czytają ważne dla nich teksty i jak można o nich dyskutować.

Cykl w roku szkolnym 2022/23 przygotowany został we współpracy z Goethe-Institut w Krakowie i poświęcony jest utworom niemieckich autorów i autorek (m.in. Tyll Daniela Kehlmanna, Sen o okapi Mariany Leky, Stąd Sašy Stanišca). Spotkania mają charakter warsztatów dyskusyjnych dla uczniów szkół licealnych i odbywają się w języku polskim, z czego pięć spotkań odbędzie się stacjonarnie w siedzibie Goethe-Institut w Krakowie, a pięć w trybie online na facebookowym profilu Lekcji Czytania i Fundacji Tygodnika Powszechnego.

Spotkanie będzie się odbywać online.

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<