Europejski Dzień Języków

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 1 października 2022, 10:00

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.

Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków, jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.

W Krakowie, do poznawania, kształcenia i rozwijania języków obcych, podobnie jak w latach ubiegłych, zachęcać będą Instytuty Kultury: Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Goethe-Institut w Krakowie, Instytut Austriacki, Instytut Cervantesa, Instytut Francuski, Włoski Instytut Kultury.

Gra miejska „Gwiazdy Kosmosu”

Organizatorzy zapraszaja do udziału w pierwszej załogowej misji Europejskiej Agencji Kosmicznej w ramach eksperymentalnej gry miejskiej z okazji Europejskiego Dnia Języków w Krakowie.
Misję „Gwiazdy Kosmosu” organizują instytucje badawcze: Instytut Francuski, Instytut Austriacki, Goethe-Institut, Instytut Cervantesa, Włoski Instytut Kultury oraz Komisja Europejska. Wyposażeni w zawodny pojazd suborbitalny i 15 zadań z instrukcjami w 5 językach obcych, w 5 godzin oblecicie Europę w centrum Krakowa. Każda załatwiona sprawa to zdobyte punkty, każdy błąd – częściowa utrata mocy pojazdu. Podczas zadań poznacie fakty o europejskich badaniach kosmosu i garść teorii spiskowych o życiu pozaziemskim.
10 najlepszym drużynom zostanie przyznane 10 równorzędnych nagród – bonów o wartości 400 zł do jednej z galerii handlowych.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Goethe Institut
  • www.goethe.de
  • Zapisy na stronie organizatora

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<