O Grecji inaczej – spotkanie z Dionisiosem Sturisem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 27 września 2022, 18:00
W ksęgarni Bonobo odbędzie się spotkanie wokół książki Dionizosa Sturisa Grecja. Gorzkie pomarańcze. Pozycja ta doczekała się trzeciego, uzupełnionego wydania w serii reporterskiej Wydawnictwa Poznańskiego.

To osobista opowieść o Grecji. Rozszerzone wydanie książki nominowanej do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Polski reporter z greckimi korzeniami, wychowane w Polsce trzecie dziecko Polki i Greka, szuka odpowiedzi na pytania o kryzys w kraju swoich przodków. Szuka też czegoś jeszcze – własnej tożsamości i zrozumienia powikłanej historii swojej rodziny. Dzięki tej mieszance reportażu, wspomnień i narracji podróżniczej Sturis przybliża czytelnikowi współczesną Grecję, ale to coś więcej niż przewodnik po kraju i jego historii.

Dionisios Sturis  nagradzany dziennikarz, pisarz, podcaster. Przez wiele lat pracował w radiu TOK FM. Współpracował jako reporter z „Dużym Formatem” i „Polityką”. Autor książek: Grecja. Gorzkie pomarańcze, Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji, Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania, Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey oraz Nowe życie. Jak Polacy pomagali uchodźcom z Grecji.

Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Grand Press, Nagrody PAP im. Kapuścińskiego, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagrody im. Macieja Płażyńskiego.

Rozmowę z Dionizosem Sturisem poprowadzi Jarosław Czechowicz.

Jarosław Czechowicz  znany krytyk literacki, bloger, recenzent i pisarz. Przez blisko dwadzieścia lat uczył języka polskiego w jednej z krakowskich szkół. Prowadzi bloga „Krytycznym okiem”, gdzie recenzuje nowości wydawnicze. Można tam znaleźć blisko 1900 tekstów o literaturze. Sam jest autorem kilku książek. Prywatnie jest miłośnikiem zimnych krajów, wieloletnim wielbicielem Islandii.
Spotkanie odbywa się w ramach cyklu "Piórem reportera - krajów portrety nieoczywiste”.

Wydarzenie realizowane jest w ramach 7. edycji projektu "Krakowskie księgarnie na medal" prowadzonego przez Fundację Miasto Literatury i jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<